Dzień Ziemi to najważniejsze święto ekologiczne, zatem w naszej szkole nie mogło zabraknąć uroczystej akademii skierowanej do społeczności szkolnej

Celem obchodów Dnia Ziemi jest promowanie postaw ekologicznych, uświadomienie jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem „ Urodziny Ziemi” – 25 lecie odchodów Dni Ziemi.

Celebracja Dni Ziemi rozpoczęła się od organizacji i udziału w konkursach:

–  szkolnym– „ Eko Asy” ( konkurs wiedzy przyrodniczej ),

– międzyszkolno – przedszkolnym – Przyroda w literaturze dla dzieci – „ Wiersze, w których słychać przyrodę mojej okolicy” ( konkurs recytatorski ),

– regionalnym „ Kartka urodzinowa dla Ziemi” ( konkurs plastyczny ).

Wszystkim laureatom jeszcze raz gratulujemy ! Uczestnikom serdecznie dziękujemy za zainteresowanie.

Podczas uroczystego podsumowania obchodów Dni Ziemi bohaterka dnia – EKO Kapturek wraz ze swoimi leśnymi przyjaciółmi przypomniała wszystkim zasady postępowania, których należy przestrzegać, by chronić naszą planetę. Ziemi złożono życzenia, które uświetniono muzyczną dedykacją „ Oczy zielone”.

Za sprawą przygotowanych przez każdą klasę wiosennych ogródków zazieleniło się w szkole i na klombach usytuowanych przed wejściem.

Możemy śmiało powiedzieć, że wiosna zawitała na dobre.

Nauczyciele koordynujący: M. Kokot, A. Jankowska.