KLASY: 1A, 2A, 3A, 3B, 4C AULA
OPOWIEŚĆ WIELKANOCNA
Historia Wielkanocnych Świąt, która powstała z myślą o dzieciach. Opowiada ona przystępnie o zmartwychwstaniu Jezusa, w przyjemny sposób wprowadzając najmłodszych widzów w tradycję chrześcijańską i biblijną narrację, nie zapominając o najważniejszym: etyce. Film ma za zadanie uświadomić dzieciom wielką wartość płynącą z posiadania rodziny: wzajemne zaufanie, wsparcie, ciepło i miłość. A wszystko to podlane magicznym sosem Świąt Wielkanocnych

4A, 4B SALA KATECHETYCZNA
OPOWIEŚCI O JEZUSIE
Dzieci starsze z zainteresowaniem obejrzą tę poruszającą historię życia Pana Jezusa, opowiedzianą przez swoich rówieśników. W filmie tym można zobaczyć dzieje Pana Jezusa widziane oczami dzieci, które mogły żyć wtedy, kiedy Zbawiciel chodził po ziemi.
Oglądając go idziemy śladem Beniamina, Kaleba, Sary, Joela, Lei i Natana, którzy mogli mieszkać w Jerozolimie około 30 roku naszej ery. Słuchamy co mówią o Człowieku z Nazaretu, który uzdrawiał chorych i wskrzeszał umarłych. Widzimy jak zmagają się ze zrozumieniem wydarzeń, w których uczestniczą. Jedni pochodzą z rodzin, które uwierzyły, że Jezus z Nazaretu jest Synem Bożym, rodzice innych w to nie wierzą.

5A SALA 31
OPOWIEŚCI O JEZUSIE

6A, 6B SALA 16
OPOWIEŚCI O JEZUSIE

7B SALA 14
ZMARTWYCHWSTAŁY

Po zdławieniu buntu Zelotów rzymski trybun Clavius ma na zlecenie Piłata przeprowadzić ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa. Trzy dni później otrzymuje zadanie przeprowadzenia śledztwa w sprawie pogłosek o zmartwychwstaniu żydowskiego mesjasza. Piłat nakazuje mu odnaleźć ciało Jezusa oraz jego uczniów, by w ten sposób nie dopuścić do wybuch powstania w Jerozolimie przed przybyciem cesarza. Ma mu w tym pomóc Lucius.
Clavius przesłuchuje strażników grobu oraz ludzi, którzy mieli styczność z Jezusem, lecz nie uzyskawszy odpowiedzi co się stało z ciałem, nakazuje sprawdzenie grobów ostatnio zmarłych. W końcu odnajduje niezidentyfikowane zwłoki, które zabiera do Piłata twierdząc, że to Jezus. Jakiś czas później niespodziewanie odkrywa w jednym z domów zmartwychwstałego Jezusa wraz z apostołami. Po tym wydarzeniu zaprzestaje dalszych poszukiwań i rozprasza wojska, nie ujawniając jednocześnie swojego odkrycia. Postanawia porzucić też politeizm i udać się z apostołami w podróż do Galilei.
Tymczasem Piłat przekonany, że został zdradzony przez Claviusa, wysyła za nim oddział żołnierzy. Udaje mu się uniknąć pościgu i dotrzeć do Galilei, gdzie ponownie spotyka Chrystusa. Jest tam świadkiem uzdrowienia trędowatego oraz wniebowstąpienia Jezus

7A NAWRACA SIĘ