KLASY: 1A, 2A, 3A, 3B, 4C AULA
OPOWIEŚĆ WIELKANOCNA
Historia Wielkanocnych Świąt, która powstała z myślą o dzieciach. Opowiada ona przystępnie o zmartwychwstaniu Jezusa, w przyjemny sposób wprowadzając najmłodszych widzów w tradycję chrześcijańską i biblijną narrację, nie zapominając o najważniejszym: etyce. Film ma za zadanie uświadomić dzieciom wielką wartość płynącą z posiadania rodziny: wzajemne zaufanie, wsparcie, ciepło i miłość. A wszystko to podlane magicznym sosem Świąt Wielkanocnych

4A, 4B SALA KATECHETYCZNA
OPOWIEŚCI O JEZUSIE
Dzieci starsze z zainteresowaniem obejrzą tę poruszającą historię życia Pana Jezusa, opowiedzianą przez swoich rówieśników. W filmie tym można zobaczyć dzieje Pana Jezusa widziane oczami dzieci, które mogły żyć wtedy, kiedy Zbawiciel chodził po ziemi.
Oglądając go idziemy śladem Beniamina, Kaleba, Sary, Joela, Lei i Natana, którzy mogli mieszkać w Jerozolimie około 30 roku naszej ery. Słuchamy co mówią o Człowieku z Nazaretu, który uzdrawiał chorych i wskrzeszał umarłych. Widzimy jak zmagają się ze zrozumieniem wydarzeń, w których uczestniczą. Jedni pochodzą z rodzin, które uwierzyły, że Jezus z Nazaretu jest Synem Bożym, rodzice innych w to nie wierzą.

5A SALA 31

6A, 6B SALA 16

7B SALA 14
ZMARTWYCHWSTAŁY

Po zdławieniu buntu Zelotów rzymski trybun Clavius ma na zlecenie Piłata przeprowadzić ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa. Trzy dni później otrzymuje zadanie przeprowadzenia śledztwa w sprawie pogłosek o zmartwychwstaniu żydowskiego mesjasza. Piłat nakazuje mu odnaleźć ciało Jezusa oraz jego uczniów, by w ten sposób nie dopuścić do wybuch powstania w Jerozolimie przed przybyciem cesarza. Ma mu w tym pomóc Lucius.
Clavius przesłuchuje strażników grobu oraz ludzi, którzy mieli styczność z Jezusem, lecz nie uzyskawszy odpowiedzi co się stało z ciałem, nakazuje sprawdzenie grobów ostatnio zmarłych. W końcu odnajduje niezidentyfikowane zwłoki, które zabiera do Piłata twierdząc, że to Jezus. Jakiś czas później niespodziewanie odkrywa w jednym z domów zmartwychwstałego Jezusa wraz z apostołami. Po tym wydarzeniu zaprzestaje dalszych poszukiwań i rozprasza wojska, nie ujawniając jednocześnie swojego odkrycia. Postanawia porzucić też politeizm i udać się z apostołami w podróż do Galilei.
Tymczasem Piłat przekonany, że został zdradzony przez Claviusa, wysyła za nim oddział żołnierzy. Udaje mu się uniknąć pościgu i dotrzeć do Galilei, gdzie ponownie spotyka Chrystusa. Jest tam świadkiem uzdrowienia trędowatego oraz wniebowstąpienia Jezus

7A NAWRACA SIĘ