Zaznacz stronę

„Pomiędzy lasem a rzeczką, leży niewielkie miasteczko. Są tu wąziutkie uliczki i małe kamieniczki. Jest tu kino, lodziarnia, jest piekarnia, kawiarnia. Jest nawet całkiem nowa stacja kolejowa. Miasteczko, daję słowo, nazywa się Peronowo i mieszka w nim na dodatek nosorożec Rogatek…” – tymi słowami  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 w Sosnowcu zostali wprowadzeni przez koordynatorów projektu „Kolejowe ABC” do zdobycia wiedzy  wiedzy na temat zagrożeń i sposobów ich unikania poprzez właściwe i odpowiedzialne zachowania na obszarze lub w sąsiedztwie stacji, przystanków, przejazdów kolejowo-drogowych i torowisk. Kampania Kolejowe ABC to ogólnopolski projekt informacyjno-edukacyjny, realizowany przez Urząd Transportu Kolejowego, którego intencją jest zwiększenie bezpieczeństwa na obszarach kolejowych. Celem projektu jest propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz wartości i wzorców związanych z odpowiedzialnym zachowaniem podczas korzystania z transportu kolejowego, a także podczas poruszania się na obszarach stacji, przystanków i przejazdów kolejowych. Głównymi odbiorcami projektu są dzieci w wieku 4-12 lat oraz, pośrednio, ich nauczyciele, wychowawcy i opiekunowie.

 

 

więcej fotek na facebooku szkoły 😉