Koncert Charytatywny
„Dobry człowiek jest jak małe światełko. Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy.” Takimi słowami rozpoczął się 22 maja 2019 roku w sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych dziesiąty koncert charytatywny, na rzecz sosnowieckiego hospicjum św. Tomasza, pod hasłem Razem budujemy nadzieję. Koncert odbywał się w ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Akcja miała na celu uwrażliwianie lokalnego społeczeństwa, dzieci i młodzieży, na potrzeby osób nieuleczalnie chorych, starszych, samotnych, wszystkich, którzy potrzebują wsparcia i pomocy. Podczas wydarzenia wystąpili uczniowie Przedszkola nr 44 i 46, a także Szkoły Podstawowej nr 47, 39 oraz 18. Przygotowali oni wiele wystąpień o charakterze artystycznym, pokazując swoje talenty. Na scenie pojawił się zespół Ancora Imparo, a także sosnowiecki artysta malarz, poeta Czesław Gołużny, który podczas występów tworzył obraz przekazany później na licytację na rzecz hospicjum. Podczas koncertu można było również usłyszeć jego utwory poetyckie.
W wydarzeniu uczestniczyły władze szkół organizujących koncert, władze miasta, uczniowie, nauczyciele, a także wiele osób o wielkim sercu, chcących nieść pomoc, bo jak słyszeliśmy podczas wydarzenia: „Żyć to znaczy otworzyć całe swoje serce drugiemu człowiekowi, oddać się bez reszty tym, którzy tego potrzebują, dać im radość swoich oczu, ciepło swoich słów, pomoc swoich rąk”.

Linda Dedek