Plan działań

ZADANIA

TERMIN REALIZACJI

UWAGI

1. Planujemy całoroczną pracę Klubu. Dokonanie analizy „ mapy ” potrzeb, sposobów promocji SKW, kodeksu etycznego wolontariusza                   oraz sposobów nagradzania wolontariuszy. Wspólne przyjęcie planu działania.
  2. Udział w akcji „ Wkręć się w pomaganie”, polegającej na zbiórce plastikowych nakrętek, by wspierać rehabilitację osób niepełnosprawnych.

wrzesień

we współpracy z SU

1. Akcja charytatywna z okazji Światowego Dnia Uśmiechu. Uzyskane środki będą przeznaczone na wsparcie akcji UNICEF „ Kup prezent bez pudła ”.
  3. Światowy dzień ochrony zwierząt – zbiórka karmy dla zwierząt z sosnowieckiego schroniska.
  4. Inauguracja akcji „ Pola Nadziei ”- sadzenie żonkili na szkolnym Polu Nadziei.
  5. Pomoc w stołówce szkolnej.
  6. E – Wolontariat – zadania wolontariackie                  w Sieci.

październik

we współpracy z SU

1. Udział w akcji „ Wkręć się w pomaganie”, polegającej na zbiórce plastikowych nakrętek, by wspierać rehabilitację osób niepełnosprawnych.
  2. Udział w akcji „ Znicz, pamiętam…” – wyjście na groby zmarłych pracowników szkoły.
  3. Udział w akcji „ Góra Grosza ”- pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.
  4. Pomoc w stołówce szkolnej.

we współpracy z SU

2. Udział w akcji „ Góra Grosza ”- pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.
  3. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – I Ty możesz zostać świętym Mikołajem. Środki z akcji charytatywnej zostaną przeznaczone na  wsparcie akcji UNICEF „ Kup prezent bez pudła ”.
  4. Udział w akcji pomocy dla Centrum Pediatrii      im. Jana Pawła II w Sosnowcu.
  5. Przygotowanie życzeń i ozdób bożonarodzeniowych dla mieszkańców DPS 2      w Sosnowcu.
  6. Pomoc w stołówce szkolnej.

grudzień

we współpracy z SU

2. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – udział wolontariuszy w zbieraniu pieniędzy.
  3. Pomoc w stołówce szkolnej.
  4. Podsumowanie działalności klubu                               w I półroczu.

styczeń

luty

2. Pomoc w stołówce szkolnej.
  3. Przygotowanie życzeń i ozdób wielkanocnych dla mieszkańców DPS 2 w Sosnowcu.

marzec

kwiecień

we współpracy z SU

2. Udział w Marszu Nadziei.

maj

2. Pomoc w stołówce szkolnej.
  3. Podsumowanie działalności klubu w II półroczu.

czerwiec

we współpracy z SU

W CZASIE PRACY SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU MOGĄ ZOSTAĆ DOPISANE I ZREALIZOWANE KOLEJNE AKCJE NA RZECZ WOLONTARIATU

Opiekun: mgr Wioletta Sosińska