AKCJA ” BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

W ramach współpracy z Komendą Miejską Policji🚔👮 w Sosnowcu rozpoczynamy tegoroczne programowe działania wychowawczo-profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa, także w ruchu drogowym.
W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” w dniu 13.09.2024 sosnowieccy policjanci spotkali się z uczniami klas I – III. Przewodnim tematem było przede wszystkim ogólnie pojęte bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali z dziećmi o właściwym poruszaniu się po drodze, a w szczególności omówili zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazali, jak należy reagować na sygnały świetlne i dźwiękowe. Zwrócili uwagę, że na przejściu dla pieszych zawsze trzeba być czujnym, nawet jeśli sygnalizacja🚦 świetlna pokazuje zielone światło. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Była to cenna lekcja, która z pewnością przyczyni się do większej świadomości i ostrożności w drodze do szkoły.