mgr Agnieszka Mirek

Warto przeczytać!

Wszystkim dzieciom małym i dużym oraz dorosłym polecam serię książek Rafała Kosika. Bohaterami tych książek są dzieci, ich rodzice, zwierzęta domowe, sąsiedzi, koledzy ze szkoły i wszelkie problemy z jakimi muszą się borykać.

Nastolatkom polecam książki, których bohaterami są Felix, Net i Nika, a młodszym książki o Amelii i Kubie oraz ich rodzinach, mieszkańcach Zamku.

DUŻUR BIBLIOTEKI

Poniedziałek      6.30-9.45

Wtorek              6.30-9.45

Środa                7.30-9.45

Czwartek          7.30-9.45

Książki warte przeczytania!

Szczygielski Marcin- „Arka czasu” – recenzja

Każdy kto przeczyta tę  książkę sięgnie zarówno do wydarzeń historycznych jak i czasu teraźniejszego. Wydarzenia historyczne dotyczą II wojny światowej i okupowanej przez Niemców Warszawy.

Bohater książki ma osiem lat i przyszło mu żyć w Dzielnicy, czyli  w getcie dla Żydów. Niezbyt dobrze rozumie  dlaczego tak się dzieje, bo do tej pory każdy mieszkał gdzie chciał i wyznawał jaką chciał  religię. Teraz widzi mury otaczające Dzielnicę i ciągle czuje głód. Opiekuje się nim dziadek, bo rodzice wyjechali do Afryki i nie zdążyli po nich przyjechać przed wybuchem wojny. Rafał uwielbia czytać książki. Wypożycza je z biblioteki. W czasie jednej z wizyt w bibliotece otrzymuje książkę Wellsa pt. „Wehikuł czasu”. Książka ta sprawia, że czas teraźniejszy miesza mu się z czasem przyszłym.

Lektura tej książki uświadomi czytelnikom jak wyglądała okupacja, życie w getcie oraz jak mogła wyglądać ucieczka z getta.

Książki warte przeczytania!

Marcin Szczygielski-„Czarownica piętro niżej”

Nic w życiu Majki, mieszkanki warszawskiego bloku, nie zapowiada atrakcji wakacyjnych. Po pierwsze nieustannie pada deszcz. Mama całe  dnie spędza w szpitalu przy nowonarodzonej córce, tata pracuje przy laptopie. Decyzja o wyjeździe Mai na wakacje do babci to dla dziewczynki szok. Uważa, że rodzice chcą się  jej pozbyć. Przecież może w domu oglądać  seriale i jeść pizzę. Jednak żadne protesty nie pomagają. Tata odwozi dziewczynkę. Jej  zdaniem  czeka ją nuda i tęsknota. Czy tak będzie?

Przeczytajcie, by z Mają przeżywać niezwykłe przygody.

okładka

„Magiczne święta Małgosi” to zbiór opowiadań, których  autorami są Magda Maciak i Artur Maciak.

Warto ją przeczytać właśnie  teraz, gdy  my i nasze domy przygotowywane są do świąt  Bożego Narodzenia.

Bohaterka tych opowiadań  również  przeżywa ten okres w różnorodny sposób. Najpierw  czuje, że rodzice o niej zapomnieli, później  stara się być dobra dla wszystkich.  Czy jej  się to udaje?

Czy święta Bożego Narodzenia będą  dla Małgosi naprawdę magiczne?

Co ciekawego dzieje się w szkole?:

Warsztaty czytelnicze wydawnictwa Zakamarki

KONKURSY ORGANIZOWANE PRZEZ BIBLIOTEKĘ:

Regulamin konkursu Z Malutką czarownicą (doc)

Regulamin konkursu dla klas I-III Konkurs dzielna kajsa

Uwaga nowy konkurs!

1. Przeczytaj poniższą recenzję o książce Ewy Chotomskiej – Pamiętnik Felka Parerasa

2. Przeczytaj książkę.

3. Spróbuj być autorem pamiętnika swojego zwierzęcia

Ewa Chotomska-Pamiętnik Felka Parerasa

Któż to jest Felek Pareras?

Jest psem, który pisze pamiętnik ze swojego życia. Dowiadujemy się skąd ma takie nazwisko i imię, gdzie mieszkał i jakie były jego  koleje losu, jak wygląda jego życie. Zdradzę wam jedną tajemnicę, że Felek Pareras jest sympatycznym psem piszącym pamiętnik. Tego jeszcze nie było.

Przeczytajcie, a może sami napiszecie pamiętnik w imieniu  swojego psa, kota. Swoje krótkie pamiętniki ( do 20 zdań) dostarczcie do biblioteki szkolnej. Najciekawsze zostaną wyróżnione i nagrodzone.

Zachęcam!

nauczyciel bibliotekarz