Przejdź do treści

Spotkanie z dziecięcymi bohaterami książek Krystyny Drzewieckiej.

Apel czytelniczy z dnia 19 maja b.r. był podsumowaniem propagowania książek dla uczniów klas drugich, trzecich, czwartych.

Autorka tych książek to Krystyna Drzewiecka, która w pełen humoru sposób pokazuje różnorodne problemy dzieci uczęszczających do młodszych klas szkoły podstawowej. Zwraca uwagę na takie problemy jak przyjaźń, ciekawość świata, umiejętność organizowania różnorodnych zabaw i zajęć. Książki poświęcone tej tematyce to „Banda z Uroczyska” i „Piątka z Zakątka”. Fragmenty tej drugiej książki zostały przedstawione na apelu. Natomiast pierwsza była przedmiotem konkursu czytelniczo-plastycznego.

Jego laureatkami zostały:

I Hanna Lankowska z kl. II a

II Liliana Jasiak z kl. III a

III Alina Kravchuk z kl. III a

Apel ten był okazją do podsumowania innych konkursów.

I tak za ilustrację do książki pt.”Malutka Czarownica” nagrody otrzymały:

Maja Bogdziewicz z kl. V a i Dominika Czajka z kl. VII b

Kolejny konkurs dał uczniom możliwość pokazania własnych umiejętności literackich. Tematem pracy był „Pamiętnik mojego zwierzaka”. Ich wypowiedzi pisemne zostały ocenione wysoko oceną z języka polskiego.

Otrzymały je Lena Żurek z kl. IV a i Maja Bogdziewicz z kl. V a

Gratulujemy uczestnikom konkursu i jego laureatom