Explory

Projekt ucznia klasy 8b – Konrada Kołodzieja, który przeszedł do festiwalu regionalnego

Festiwal Explory za nami. Było wspaniale. Przedstawione projekty interesujące
i bardzo ciekawe. Do etapu regionalnego zostały wybrane aż cztery projekty, bo trudno było jurorom odrzucić jeden z projektów, który zdobył najwięcej pkt.

Projekty zwycięskie to:

– Ekologiczny grzejnik termoenergetyczny –  uczniowie (Mateusz Gumuła, Rafał Borowik, Aleksander Gibas)-  Technikum Lotnicze ZDZ w Katowicach

– Wykrywacz trujących grzybów – uczniowie klasy 1i (Krzysztof Puch, Kacper Supernak, Grzegorz Frymus)  – Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu

– Ekonurek – uczniowie klasy 1j (Szymon Lech, Filip Pietrzyk, Artur Wykurz) – Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu

– Inteligentny dom – uczeń klasy 8b  (Konrad Kołodziej) – Szkoła Podstawowa nr 18 im. Ignacego Krasickiego w Sosnowcu

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym życzymy dalszej pracy i badań, aby za rok ponownie mogli tym razem z sukcesem uczestniczyć w kolejnym Festiwalu Explory w Sosnowcu. #explory

Prestiżowy program Explory po raz pierwszy w Sosnowcu

Już 16 grudnia 2022r. odbędzie się pierwsza edycja Międzyszkolnego Festiwalu Explory! Celem Festiwalu jest zachęcanie młodzieży do tworzenia i rozwijania projektów naukowych. Pilotażową edycję wydarzenia organizuje Szkoła Podstawowa nr 18 im. Ignacego Krasickiego w Sosnowcu we współpracy z Fundacją Zaawansowanych Technologii.

Międzyszkolny Festiwal Explory jest pierwszym tego typu wydarzeniem organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18 im. Ignacego Krasickiego  przy wsparciu Fundacji Zaawansowanych Technologii. Stanowi część Programu Explory, najważniejszej w Polsce inicjatywy wspierającej utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promującej jej osiągnięcia na arenie międzynarodowej . Zapraszamy do zgłaszania projektów do Festiwalu, termin zgłoszeń upływa 30 października2022r.

Celem Festiwalu jest wyłonienie trzech projektów, które będą prezentowane podczas Regionalnego Etapu Konkursu Explory. Oprócz prezentacji projektów odbędą się również warsztaty i liczne wykłady naukowe.

Szkoła Podstawowa nr 18 im. Ignacego Krasickiego w Sosnowcu jest jedną z 25 szkół wybranych w tym roku do realizacji lokalnych Festiwali Explory.

Więcej na stronie Konkursu Explory www.explory.pl

Fundacja Zaawansowanych Technologii powstała w 2011 roku. Jej celem jest promowanie i wspieranie badań, rozwoju technologicznego, przedsiębiorczości, a także transferu i wdrażania nowych technologii. Wspieramy innowacyjność i promujemy kulturę technologii, a także wzmacniamy relacje pomiędzy władzami publicznymi, przedsiębiorstwami i sektorem edukacji. Promujemy ducha przedsiębiorczości poprzez zachęcanie do aplikacji wyników badań w przemyśle i świecie biznesu.

Flagowym przedsięwzięciem Fundacji jest Program Explory – największa w Polsce inicjatywa wpierająca utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promująca ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej. Więcej na https://www.explory.pl/organizator,119