Świetlica szkolna pracuje w godz. 6.30 do 7.30. oraz 11.30 do 16.30.

Wychowawcami w świetlicy szkolnej są:

Eliza Bałazy
Karolina Boroń
Magdalena Fornagiel
Joanna Malara
Magdalena Kokot
Karolina Kwiatkowska

W świetlicy dobrze się bawimy, dużo tańczymy, budowle z klocków tworzymy, razem malujemy i prace techniczne wykonujemy. Pamięć i koncentrację ćwiczymy, quizów i krzyżówek się nie boimy. Chętnie w to miejsce przychodzimy, bo tutaj się nie nudzimy 😊

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

BO NA ŚWIETLICY FAJNIE JEST….

Świetlicowy konkurs plastyczny   2023/ 2024  ,,Dary jesieni” rozstrzygnięty.

I miejsce –  Zofia Kaźmierska kl. 3a
 II miejsce – Oliwia Konczalska kl. 3
III miejsce – Kamila Kern kl. 3b

Wyróżnienia otrzymały:
Wiktoria Dzióba kl.1a
Emilia Danych kl.1b
Michalina Nowak kl.1b
Zofia Markowska kl.3b

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

W  świetlicy obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. To niecodzienne święto było okazją do super zabawy. Świetliczaki przygotowały fotobudkę do sesji zdjęciowej z wizerunkiem Misia i jego przyjaciół. Nie zabrakło także  zajęć plastycznych w trakcie, których dzieci przygotowały Misie z błyszczących płyt CD oraz kolorowych papierowych kółek. Wszyscy fantastycznie się bawiliśmy.

W ramach konkursu wewnątrzszkolnego „Piękno drzewa o każdej porze roku” organizowanego przez Samorząd Uczniowski, Świetliczaki  przygotowały wspólną pracę plastyczną przestrzenną z materiałów odpadowych. Podczas przygotowywania pracy wszyscy uczniowie świetnie się bawili. Pozostaje nam teraz tylko trzymać kciuki.

Dołączając do akcji MZUK Sosnowiec mającej na celu ochronę jeży, świetliczaki zapoznały się z tajnikami życia tych pożytecznych zwierzaków. Uczniowie pod opieką wychowawców świetlicy usypali z liści i gałązek dom dla jeżycy Jagódki na szkolnym terenie. Zadanie zostało wykonane z dużą troską, pracowitością i uśmiechem na twarzy każdego ucznia uczestniczącego w naszej świetlicowej akcji.

4 października w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji odwiedziły nas różne gatunki zwierzaków. Były to zarówno zwierzęta gospodarskie  takie jak świnki, kozy, krowy, kura, kogut oraz zwierzęta ze świata – koala, tygrysy, zebra, surogatki, pingwin, małpki i wiele innych. Największą popularność wśród naszych uczniów zdobyła Panda -Wanda, która zauroczyła dzieci swoją osobowością. Uczniowie pełni odwagi przyjęli w poczet świetliczaków pytona birmańskiego oraz kolorowe włochate pająki.  Ćwiczenia taneczne,  poprowadził  lemur Król Julian w rytmie piosenki „wyginam śmiało ciało…”.

Zajęcia miały na celu uwrażliwienie uczniów na fakt, iż zwierzęta odgrywają bardzo ważną rolę w życiu ludzi, mają swoje prawa m.in.  prawo do wolności, opieki oraz dobrego traktowania.

W dniu 30 września w Świetlicy Szkolnej obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki wraz z wychowawcami świetlicy przygotowały kilka aktywności dla swoich kolegów m.in. próbę siły – rozłupywanie orzechów, wyścig pomponów, układanie kolorowego domina, konstruowanie wieży z klocków, zabawę odgadnij – „jaka to marka samochodu?”. Radości było co niemiara. Chłopcy otrzymali odznaki z tytułem „Chłopak na medal”, nie zabrakło również słodkiej niespodzianki. Z uśmiechem na twarzach, dobrym humorem zakończono obchody tego święta.