Pasowanie na czytelnika

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystym pasowaniu na czytelnika  biblioteki szkolnej.

Uroczystość odbyła się dnia 10 II 2022r. Oprócz dzieci wzięła  w niej udział Pani dyrektor mgr A. Kokot oraz wychowawczynie klas pierwszych. Impreza poprzedzona została prezentacją wybranych utworów literackich, czyli fragmentów  powieści M.Bonda pt. „Miś Paddington” oraz wierszy J. Tuwima i S. Jachowicza przedstawionych przez uczennice klasy czwartej.

Po złożeniu uroczystej  przysięgi pierwszoklasiści otrzymali z rąk Pani dyrektor  wyprawki czytelnicze przekazane przez Instytut Książki oraz pamiątkowe dyplomy.

Druga część spotkania poświęcona została wręczeniu dyplomów i nagród  laureatom konkursu czytelniczo-plastycznego na podstawie  opowiadania A. Lindgren pt. „Dzielna Kajsa”.

Oto nagrodzeni laureaci:

I Oliwia Hoksa z kl. III a

II Paulina Kurek z  kl. III a

III Liliana Jasiak z kl. III a

Wyróżnienie: Sebastian Chudy z kl. III a

Gratuluję!

Mam nadzieję na większe zaangażowanie uczniów w podobnych konkursach czytelniczych.

nauczyciel bibliotekarz