Przejdź do treści

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

 

Po słonecznych wakacjach przyszła pora… na powrót do szkoły. Z uśmiechem na twarzy i w galowych strojach stawili się dziś w auli szkolnej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18.

w Sosnowcu. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2022/2023 oprócz uczniów klas II-VIII, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również pierwszoklasiści i ich rodzice oraz koleżanki i koledzy z Ukrainy. Przybyłych na uroczystość powitała pani dyrektor Agnieszka Kokot. Wszystkim uczniom życzyła, aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń.

Pierwsze powakacyjne spotkania uczniów z wychowawcami odbyły się w bardzo przyjemnej atmosferze.

Początek roku szkolnego jest momentem skupiającym w sobie wiele różnych oczekiwań nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców. Cytując słowa kardynała S. Wyszyńskiego: Każda rzecz wielka musi kosztować i musi być trudna. Tylko rzeczy małe i liche są łatwe, życzymy nauczycielom pozytywnej energii, uczniom sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności, natomiast rodzicom – satysfakcjonującej ich współpracy ze szkołą.