Zróbmy coś pięknego

Zróbmy coś pięknego…

Podstawowym celem projektu jest wspólne zrobienie „czegoś pięknego” przez uczniów objętych wsparciem SCWEW placówek, a pod określeniem „coś pięknego” kryją się zróżnicowane działania o charakterze artystycznym i kulturalnym.

Dzieci najlepiej uczą się przez działanie, a opieka nad rośliną jest doskonałym eksperymentem. 31 maja, podczas szkolnego pikniku, drugoklasiści oraz grupa uczniów ZSS nr 4 zgłębiała wiedzę, jak uprawiać rośliny, jakich warunków potrzebują do prawidłowego rozwoju, jak dbać o nie w różnych porach roku. Od teorii przeszli do działania; wysadzili w szkolnym ogrodzie ozdobne aksamitki i tuje. Do skrzynek posadzili pelargonie oraz lawendę, które zdobią wejście do szkoły. Przy użyciu kolorowego papieru, nożyczek i farb wykonali pracę wielkoformatową „ Na łące”. Kolorowe motyle, kwiaty, soczysta zielona trawa przypominają, że wakacje tuż tuż…,  czyli czas wypadów nad wodę, do lasu, czy parku.

Wierzymy, że dzięki własnej pracy dzieci nauczą się również szacunku do przyrody i do pracy. Mamy również nadzieję, że wzbudzi to w nich chęć spędzania czasu na świeżym powietrzu o różnych porach roku.