105. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

10 listopada z okazji 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, uczniowie klas 6a i 7a zaprosili całą społeczność szkolną w podróż w czasy, kiedy Polacy nie mieli własnej Ojczyzny.

O 11.11 podczas uroczystej akademii wspólnie zaśpiewaliśmy hymn narodowy, uczestnicząc tym samym w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Świętowanie urodzin Rzeczypospolitej w naszej szkole poprzedziła realizacja projektu „Osiemnastka dla Niepodległej – do tych, co kochają Ojczyznę – na pamiątkę i dla zadumy”. Uczniowie poznawali polskie drogi do niepodległości, rozmawiali o polskich symbolach narodowych, czytali wiersze, słuchali piosenek, rozwiązywali quizy, wykonywali prace plastyczne: patriotyczne girlandy, urodzinowy tort dla Ojczyzny, serca dla Niepodległej, kokardy narodowe. Uczniowie klasy 5 a wzięli udział w VII RAJDZIE NIEPODLEGŁOŚCI WOKÓŁ TRÓJKĄTA TRZECH CESARZY, uczestnicząc w składaniu kwiatów, wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych oraz patriotycznym ognisku z pieczeniem kiełbasek. Dzięki podjętym działaniom mogliśmy przebyć drogę, którą ponad wiek temu pokonali nasi przodkowie, byśmy dzisiaj mogli żyć w wolnej Polsce.

W Dniu Narodowego Święta Niepodległości życzymy wszystkim, by Polska była miejscem gdzie spełniają się marzenia i cele jej obywateli, życzymy radosnego świętowania.