Przejdź do treści

…aby każdy dzień naszego życia był tak piękny, jak noc Bożego Narodzenia – jasełka w SP nr18

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych jasełkami.

⭐️22 grudnia uczniowie klas 4a, 4b i 3a zaprezentowali przedstawienie jasełkowe, które zostało ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Śpiewane na scenie kolędy wprawiły wszystkich w magiczny, świąteczny nastrój kontynuowany podczas klasowych Wigilii. Harcerze przekazali zgromadzonej w auli społeczności szkolnej światło pokoju z Betlejem.

Święta to także czas dzielenia się dobrem. Stąd też uczniowie klas młodszych przygotowali paczkę dla dzieci z Centrum Pediatrii wypełnioną słodyczami, kolorowankami i kredkami, a uczniowie klas starszych – wykonali stroiki na Metropolitalną Wigilię dla Samotnych. Podczas zajęć świetlicowych uczniowie wraz z nauczycielami stworzyli oryginalne kartki świąteczne dla seniorów.

Pod szkolną choinką🎄 również znalazły się prezenty dla każdej klasy w postaci integracyjnych gier planszowych otrzymanych za aktywny udział w akcji „Talenciaki”.

Pani Dyrektor Agnieszka Kokot złożyła wszystkim życzenia, aby te Święta upłynęły w spokojnej i rodzinnej atmosferze, pełnej ciepła, akceptacji, zrozumienia oraz radości, aby były pełne symboli i tradycji, abyśmy mogli poczuć zapach choinki i wspólnie z najbliższymi zaśpiewać kolędy.