Przejdź do treści

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS WAKACJI

Wakacje to fantastyczny, cudowny czas wolności i przygód, czas radości i beztroski, a także tym samym wielu zagrożeń. Nie mniej jednak ta „wolność” powinna być pod stałą kontrolą i baczną obserwacją rodziców, pełna rozmów, tłumaczenia i przypominania czym grozi bezmyślność i brawura!!!

Temu poświęcone były spotkania uczniów klas I – III z Policją oraz KM Państwowej Straży Pożarnej przy współpracy z CDN Sosnowiec, podczas których omówiono niebezpieczeństwa jakie mogą czyhać na dzieci w czasie wakacji. Wśród nich znalazły się:

📣 Wypadki zagrażające zdrowiu lub życiu (zachłyśnięcia utonięcia, skoki do wody na główkę, upadki z wysokości, pogryzienie przez psa);

📣Utrata cennych lub ważnych przedmiotów;

📣Pogorszenie stanu zdrowia (udar słoneczny, zatrucie pokarmowe wywołane niewłaściwym odżywianiem);

📣Zgubienie się w lesie bądź w nieznanej miejscowości;

📣 Doświadczenie przestępstwa (kradzieży, oszustwa, przemocy );

📣 Szkodliwe używanie środków odurzających.

Udane wakacje 🌞powinny uwzględnić cztery zasadnicze aspekty: wypoczynek, zabawę, rozwój oraz bezpieczeństwo. Istotą jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się w podróży, podczas kąpieli i wycieczek. Rozważne korzystanie ze wszystkich przyjemności czasu wolnego jest gwarantem udanego wypoczynku, świetnej zabawy i wspaniałych wspomnień na długie lata. Drogi Uczniu – pomyśl zawsze o konsekwencjach swoich decyzji!!!