Przejdź do treści

BEZPIECZNE FERIE-SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych w dniu 04 stycznia odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów kl. I-III na temat „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. Policjanci przypomnieli o rożnych zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Szczególnie skupili się na omówieniu z uczniami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach i stawach oraz ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic.

Przypomnieli również o zasadach zachowania na drodze oraz postępowaniu podczas nieobecności osób dorosłych w domu. Przeprowadzone spotkanie zakończono dyskusją z uczniami.

Wszystkim wychowankom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.