BohaterON

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego – BohaterON – włącz historię oraz promocja historii Polski  XX wieku.

Dzięki uczestnictwu w kampanii uczniowie nie tylko zgłębili historię, ale przede wszystkim poznali przesłanie, jakie walczący Powstańcy pozostawili następnym pokoleniom, kształtowali postawy patriotyczne, wzmacniali poczucie tożsamości narodowej, budowali wrażliwość społeczną, bazując na sukcesach, dramatach i emocjach Powstańców.

Udział w kampanii BohaterON – włącz historię dał uczniom szansę na nawiązanie dialogu pokoleń i pozwolił wyrazić wdzięczność, szacunek i pamięć – wartości, o których wobec walczących o wolną Polskę, nigdy nie powinniśmy zapomnieć.