Dni Zdrowia

Niezrównana i najważniejsza wartość w życiu każdego człowieka to ZDROWIE.

W dniach od  15.03 – 20.03.2023r w naszej szkole, promowaliśmy Dni Zdrowia. Jak świętowanie przebiegło wśród uczniów?

Każda klasa celebrowała je na swój sposób i we własnym zakresie – w końcu to my sami musimy zadbać o własne zdrowie. Z propozycji wysuniętych przez SU można było wykorzystać wszystkie, wybraną, albo zaproponować własną.

A oto one:

– spotkanie z Pielęgniarką szkolną, która w trakcie rozmowy zwróciła uwagę na troskę o własny dobrostan fizyczny, psychiczny i emocjonalny;

– przygotowanie śniadania lub przekąski składających się wyłącznie ze zdrowych produktów, np. kanapki, sałatki i szaszłyki owocowe, soki warzywno – owocowe, musy;

– zadbanie o ruch na świeżym powietrzu, min. klasowy spacer w parku, wspólne ćwiczenia na boisku szkolnym,

– zadbanie o zdrowie psychiczne, czyli zrelaksowanie siebie i swoich kolegów poprzez wspólne posłuchanie ulubionej muzyki albo zagranie w grę planszową.

Jako podsumowanie podjętych działań odbył się quiz Wiedzy o zdrowiu na wesoło. Wyniki niebawem.

Promocja Dni Zdrowia cieszyła się dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej klas I – III. Było miło i pysznie.