Przejdź do treści

Dzień bez plecaka

Święto powstało w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy aktywistki, która jako dziecko podróżowała z mamą do Kamerunu. To właśnie tam zorientowała się, z jakimi przeciwnościami muszą zmagać się uczniowie uczęszczający do tamtejszych szkół. Aby zwiększyć świadomość problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie 5 kwietnia w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień bez plecaka. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i pomysłowością. Zamiast w plecakach książki przynieśli w walizkach, sklepowych koszykach, legowiskach dla zwierząt, wiaderkach, garnkach, skrzynkach na narzędzia, a nawet w kuchence mikrofalowej i szafce.

W naszej szkole Dzień bez plecaka potraktowaliśmy nie tylko jako zabawę. W ramach akcji „Prezenty bez Pudła” Szkolny Klub Wolontariatu kupił 7 plecaków, które zostaną dostarczone dzieciom przez UNICEF. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i pomysłów naszych uczniów na transport szkolnych akcesoriów.