Dzień Niepodległości

„Ten kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.”

Te słowa Józefa Piłsudskiego są drogowskazem dla naszych uczniów uroczyście świętujących 104 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę.
W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia uczniowie naszej szkoły w ramach projektu Osiemnastka dla Niepodległej – do tych, co kochają Ojczyznę – na pamiątkę i dla zadumy” zorganizowali szereg działań upamiętniających tamten czas i przypominających, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze.

Najbardziej uroczystym i podniosłym dniem obchodów był 10 listopada 2022 r.

Uczniowie klas 5a, 5b, 6a i 8b przygotowali uroczystą akademię dla całej społeczności szkolnej.
O 11.11 wspólnie zaśpiewaliśmy hymn narodowy, biorąc udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.
W tym dniu nasz hymn rozbrzmiewał szczególnie, a słowa „ Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę, będziem Polakami ” nabrały wyjątkowego znaczenia.

W Dniu Narodowego Święta Niepodległości życzymy wszystkim, by Polska była miejscem gdzie spełniają się marzenia i cele jej obywateli, życzymy radosnego świętowania.