Przejdź do treści

Dzień Patrona

17.03.2023r. wspólnie świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły Podstawowej nr 18.

Organizatorami uroczystości byli wszyscy uczniowie klas I – VIII.

Uczniowie klas I – III barwnie malowali portrety Ignacego Krasickiego oraz tworzyli ilustracje do bajek.

Uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w konkursie , w którym każda klasa przedstawiała wybraną bajkę.

Uczniowie klas VI – VIII uczestniczyli także w quizie wiedzy o epoce stanisławowskiej.

Ponadto uczniowie klas IV – V w imieniu króla Stanisława Augusta Poniatowskiego napisali uroczyste zaproszenie na obiad czwartkowy, uczniowie klas VI – VII w liście oficjalnym wyrazili wdzięczność naszemu Patronowi za twórczość, natomiast uczniowie klas VIII stworzyli jego CV.

Dzięki wspólnej inicjatywie uczniów, przybliżona została epoka oświecenia, atmosfera obiadów czwartkowych oraz ponadczasowa twórczość Ignacego Krasickiego. Reprezentanci poszczególnych klas zafundowali gronu publiczności dobrą zabawę i radość tego niezwykłego dnia.

Na zwycięzców konkursów czeka nagroda – pizza fundowana przez Radę Rodziców.