Przejdź do treści

Dzień Postaci z Bajek

17 listopada obchodziliśmy nietypowe święto – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek . Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętajmy, że dzieci czytając bajki rozwijają wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacają słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Podczas wspólnych zabaw na przerwach dzieci miały okazję wykazać się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. rozwiązywały zagadki, rebusy, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.