Przejdź do treści

Europejski Dzień Języków

Na lekcjach języka angielskiego  uczniowie zostali zapoznani z celem obchodzenia Europejskiego Dnia Języków i w formie burzy mózgu mogli sami podzielić się swoimi opiniami na temat tego, dlaczego warto uczyć się języków oraz plastycznie w postaci plakatów wyrazić swoje preferencje dotyczące języków i krajów ich pochodzenia.

Okazuje się, że niektórzy uczniowie naszej szkoły to mali poligloci, bo poza językiem angielskim i rosyjskim chętnie uczą się także innych języków i bez trudu potrafili się przywitać w kilku językach europejskich, a nawet jedna z czwartoklasistek odliczyła do dziesięciu po japońsku. Niezła zabawa towarzyszyła powtarzaniu na czas tak zwanych łamańców językowych w różnych językach. Była też sposobność na wzbogacenie wiedzy o krajach europejskich w formie interaktywnego quizu oraz zaśpiewanie  utworu „Colors of the wind” wykonanego w 17 językach, w tym fragmentu również w języku polskim.

Uczniowie klas siódmych pisali test kulturowy o Rosji, ósmoklasiści przygotowali albumy o rosyjskich stolicach , kuchni, pamiątkach oraz wykonali plakaty techniką wyklejania słów z materiału, które znaczą.

Uczmy się języków, nie tylko w ich dniu i pamiętajmy, że „Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.”