Przejdź do treści

Europejski Dzień Języków w 18-tce

Z okazji Europejskiego Dnia Języków obchodzonego 26 września nasi uczniowie wykazali się sporym zaangażowaniem i kreatywnością biorąc udział w różnych aktywnościach. Klasa 4a, 4b i 5a pokazała swoje talenty plastyczne tworząc plakaty, na których nasi wychowankowie przedstawili swoimi oczami różnorodność kulturową i językową krajów europejskich. Uczniowie klas siódmych pisali test kulturowy o Rosji, a także przygotowali drewniane deseczki i łyżki według zasad zdobienia drewna wykorzystując chochołomskie motywy w barwach czerwieni, zieleni i złota umieszczone na czarnym tle. Siódmoklasiści i ósmoklasiści oglądali albumy o rosyjskich pamiątkach i potrawach narodowych. Sporo emocji wywołała rywalizacja w quizie „Jaki to język?” gdzie uczniowie starszych klas na podstawie fragmentów wysłuchanego dialogu mieli odgadnąć w jakim języku prowadzona jest rozmowa. Zwycięzcami w tej konkurencji są uczennice z klasy 5a i uczniowie klasy 7a.

Ten dzień to świetna okazja, by wzbogacić swoją wiedzę na temat krajów i języków europejskich oraz docenić możliwości jakie daje ich znajomość .