Przejdź do treści

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku już od dwudziestu lat. Dzisiaj w naszej szkole również świętowaliśmy to wydarzenie. To właśnie w tym dniu w sposób szczególny zachęcamy do nauki języków obcych i podkreślamy znaczenie ich znajomości we współczesnym świecie.

W tym roku w klasach odbywały się prezentacje i pogadanki wsparte ciekawą i młodzieżową grafiką. Uczniowie mogli poznać korzyści wynikające z nauki języków obcych, poznać ciekawe metody uczenia się oraz podzielić się swoimi doświadczeniami. Dodatkowo uczniowie mogli sprawdzić się w Quizach wiedzy i kulturowych oraz obejrzeć albumy związane z brytyjską kulturą. Niektóre klasy przygotowały plakaty o krajach europejskich zawierające ciekawe informacje. W klasach młodszych odśpiewano „Panie Janie” w wersji angielskiej.

Spotkanie z Rosją przebiegło w atmosferze nauki i zabawy. Piątoklasiści uczestniczący w zajęciach Koła Języka Rosyjskiego oglądali albumy związane z tym pięknym i bogatym kulturowo krajem i zaśpiewali rosyjską wersję piosenki „Panie Janie”. Uczniowie klas siódmych pisali test kulturowy o Rosji. Ósmoklasiści przygotowali prezentacje o największych rosyjskich miastach, wykonali plakaty techniką wyklejania słów z materiału, które znaczą oraz  wizytówki z „fałszywymi przyjaciółmi tłumacza”. Wszyscy mogli obejrzeć wystawę „Spotkanie z Rosją”.