Przejdź do treści

Grudniowa wizyta w Egzotarium

14 grudnia br., uczniowie aktywnie uczestniczący w obchodach Jubileuszu naszej szkoły, odebrali niespodziankę w postaci biletów do sosnowieckiego Egzotarium.

Na miejscu, w towarzystwie Pani przewodnik, mogli obejrzeć wiele gatunków roślin, w tym okazałe palmy, fikusy, storczyki, kaktusy, krzewy występujące na południu Europy. Oczywiście najwięcej emocji wzbudzały zwierzęta, które oswajają się z nowym miejscem pobytu i należało je cierpliwie wypatrywać wśród roślinności. W wielkich akwariach pływają różnorodne gatunki ryb, zachwycające swoją wielkością i kolorystyką. W podziemiach znajdują się także terraria pełne gadów i płazów z najdalszych zakątków świata. A ptaki umilają czas pobytu swoim śpiewem.

Tropiki w grudniu? Czemu nie?! Czy to już zapowiedź wakacji?