I miejsce w II edycji konkursu „Zielone Innowacje dla Szkół”

Z dumą ogłaszamy, iż nasza szkoła zajęła I miejsce w II edycji konkursu „Zielone Innowacje dla Szkół”,🍀 którego organizatorami byli Urząd Miejski w Sosnowcu oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami. To duże osiągnięcie, które świadczy o gotowości naszej społeczności szkolnej do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu.

Uczniowie klasy V: Julia Chacia, Filip Chłąd, Bartosz Janus, Anna Gilner i Natalia Zawada, jako grupa Eko 18, pod okiem p. Zuzanny Jawor i p. Bożeny Kupczyk stworzyli koncepcję pt. „Szkolny Ogród Wypoczynkowy”. Projekt ten zakłada rewitalizację części terenu przyszkolnego, zwiększając jego walory ekologiczne, edukacyjne i estetyczne.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 29 maja br. w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu, na którym Przewodnicząca Samorządu Szkolnego SP 18 odebrała w imieniu społeczności szkolnej grant w wysokości 4000 zł na realizację ww. projektu.