Przejdź do treści

Jeden – zero dla Nieba.

 

            Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole „niebo i piekło zawrzało”. Uczniowie klasy IV a przygotowali „niebiańsko – piekielną rozgrywkę”, wprowadzając wszystkich zebranych w auli szkolnej 21 i 22 grudnia w magiczny i pełen cudów czas świętowania. Historia z dreszczykiem emocji, przedstawiona w jasełkach, ukazała dwa obozy walczące o ważne informacje, władzę i … kołyskę.

W centrum scenicznych wydarzeń znaleźli się Lucyfer, poszukujący sposobu, jak ściągnąć ludzi na złą drogę i przeszkodzić w narodzeniu Pana oraz Archanioł, który z kolei chciał rozpalić w ludziach miłość i obudzić wiarę. Jeden i drugi mieli obok siebie pomysłowych doradców i świetnych pomocników.

Mimo usilnych starań diabłów, niebo wygrało z zakusami piekła. Pojedynek, na szczęście dla ludzkości, zakończył się wynikiem 1:0 dla nieba. Dobro zwyciężyło, a zło ucichło…

Profesjonalna gra młodych aktorów i trafnie dobrana oprawa muzyczna została nagrodzona przez publiczność gromkimi brawami. Dzieci udowodniły, że polska tradycja nie umiera, a wspólne spotkania łączą pokolenia.

Cieszymy się ogromnie, że w tak wyjątkowym momencie kolędowali z nami zaproszeni goście:

Pani Joanna Sekuła – Senator RP,

Pan Mateusz Bochenek – Poseł na Sejm RP,

Pan Bartosz Górski – Radny Miasta Sosnowca,

Ksiądz Wiesław Żmija – Proboszcz Parafii św. Franciszka,

Pani Iwona Durek – Dyrektor ZSS nr 4,

Pani Jolanta Gąstalik – Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 50,

Pani Agnieszka Gilner – Przewodnicząca RR SP nr 18

oraz

grupa przedszkolaków z PM nr50 i uczniowie z ZSS nr4 wraz z wychowawcami.

 

Pani Dyrektor Szkoły Agnieszka Kokot podziękowała nauczycielom za zorganizowanie spotkań przedświątecznych z rodzicami i wigilii klasowych, uczniom za zaangażowanie  się w akcje charytatywne  dla potrzebujących oraz złożyła życzenia świąteczno – noworoczne.