Przejdź do treści

,,Kultura, czyli grzeczność na co dzień” Dzień Grzeczności i Uprzejmości

Był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, dobrych uczynków, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji.

Dzień Grzeczności i Uprzejmości to wspaniały moment do przypomnienia ile w naszych codziennych relacjach znaczenia prostych słów: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.

 Na dzień dobry uczniów powitało „ Słoneczko Życzliwości”, którego promyki propagowały hasła: „Bądź miły”, „Uśmiechaj się”, ”Bądź życzliwy”, „Bądź szlachetny”, „Spraw, by ktoś dzięki Tobie się uśmiechnął”, „Używaj słów proszę, dziękuję, przepraszam”, „Dziel się z innymi”, „Bądź uprzejmy”, „Pomagaj innym”. Uczniowie klas I-III wykonywali „uśmiechnięte słoneczka”, które rozdawali koleżankom i kolegom, nauczycielom oraz rodzicom. Przekazując je jednocześnie kierowali do wszystkich życzliwe pozdrowienia i zachęcali w tym dniu do uśmiechu, miłego słowa i ciepłego spojrzenia.

Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być grzecznym i uprzejmym na co dzień. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości i uprzejmości. Pamiętajmy, że bycie grzecznym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

 

Uśmiech i życzliwość niech się w świecie szerzą,

Wtedy wszyscy ludzie,

Znów w ten świat uwierzą…

Kto jest życzliwy, ten będzie szczęśliwy