Przejdź do treści

LAS – KLIMATYCZNE MIEJSCE

27 października Pierwszoklasiści uczestniczyli w terenowych warsztatach przyrodniczych w Parku Miejskim im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym. Zajęcia zostały przeprowadzone przez pracowników Fundacji Edukacji Żywej, w ramach projektu edukacyjnego.

Warsztaty były doskonałą okazją do wartościowego spędzenia kilku godzin w lesie. Podczas zajęć uczniowie zanurzyli się w lesie, aby poczuć jego klimat i chłonąć leśną atmosferę wszystkimi zmysłami.  Wędrując po lesie w ciepły dzień, wdychali ożywcze leśne powietrze wypełnione fitoncydami. Na kilka godzin stali się: odkrywcami, przyrodnikami, tropicielami, badaczami. Odkrywali piękno i tajemnice natury, komponowali leśne zapachy, rozwijali swoją wiedzę przyrodniczą. Poruszając się – po kłodach, pniakach, nierównym podłożu, miękkim mchu i między gałęziami ćwiczyli spostrzegawczość, koordynację ruchową i równowagę. Wykonując terenowe ćwiczenia, rozwijali zdolności manualne. Wszyscy pracowali bardzo aktywnie, bo właśnie tak, przez wiele bodźców i przez osobiste doświadczenie, uczymy się najlepiej.

Zachęcamy do budowania i wzmacniania realnych więzi ludzi z przyrodą.