Lekcja o wodzie

22 października 2022 r. Sosnowieckie Wodociągi S.A. przeprowadziły w naszej szkole lekcję dla uczniów klasy I a na temat wody, jej obiegu w przyrodzie, ochrony jej zasobów oraz o tym, czym są ścieki i jak prawidłowo „obsługiwać” toaletę.

Lekcja przeprowadzona była w ramach kampanii edukacyjnej „Gang Szczurzaków” oraz „Toaleta to nie śmietnik”. Podczas warsztatów dzieci słuchały różnych dźwięków, obejrzały bajeczki edukacyjne, stworzyły wodne stwory i rozwiązały hydro zagadki. Na podsumowanie wypełniły krzyżówkę, której rozwiązaniem było hasło: „Dbaj o wodę”.

Po efektywnej nauce i zabawie dzieci otrzymały naklejki „Nie współpracuj z Gangiem Szczurzaków” oraz książeczki pt.: „Niezwykła przygoda psa Kropelki – wspomnienia”.

To była pouczająca lekcja.