Lekcja w kinie

09.11.2023 r. uczniowie klas 1-3 wybrali się na salę Widowiskowo – Koncertową „MUZA” im. Jana Kiepury na „Lekcję w kinie” pt. „Twój głos brzmi znajomo czyli podróż po świecie dubbingu”.

Podczas tej niezwykłej lekcji uczniowie poznali wybrane wydarzenia ze świata dubbingu filmów animowanych; podstawy higieny głosu niezbędne w pracy aktora dubbingowego; nauczyli się wykonywać proste ćwiczenia na dykcję i emisję głosu; odgrywali krótkie scenki odwzorowujące pracę aktorki lub aktora.

Następnie dzieci obejrzały film „Po prostu super”. Tematyka filmu dotyczyła zagadnień związanych z poszukiwaniem swoich uzdolnień, talentów, mocnych stron i sposobami radzenia sobie w razie niepowodzenia w tych poszukiwaniach.

A oto zdjęcia z tej lekcji.