Przejdź do treści

„MALOWANE NA SZKLE…” – warsztaty

W  dobrych lekcjach można uczestniczyć w zasadzie wszędzie, nie tylko  w ławce szkolnej!

28 listopada drugoklasiści uczestniczyli w niezwykłej lekcji – „Malowanie dla początkujących…” , opartej na tradycyjnej sztuce zdobienia szkła użytkowego. Używając farb do szkła oraz szablonów uczniowie ozdabiali kubki. Każdy miał okazję stworzyć własny niepowtarzalny wzór; pojawiły się kwiaty, drzewa, kropki, kreski, motywy świąteczne.

W tym wieku zajęcia plastyczne cieszą się dużą popularnością, dzieci uwielbiają się wyrażać w sztuce. Uczniowie byli tak pochłonięci swoją działalnością plastyczną, że nie odczuwali upływającego czasu zajęć.

 Zabawa manualna okazała się świetnym sposobem nie tylko do wyrażenia swoich talentów i pomysłów, ale również pozwoliła na skupienie i wyciszenie się.