Przejdź do treści

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF oraz Dzień Życzliwości i Pozdrowień


Dzień ten przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa, bo wszyscy mamy jedną drużynę – drużynę praw dziecka! W tym roku obchody miały szczególny przekaz. Okazujemy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane! Przeciwdziałamy dyskryminacji i głośno mówimy o tolerancji! Integrujemy się z naszymi kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do polskich szkół i razem z nami tworzą społeczność. Uczymy się o tym co nas różni, a co łączy. W tym dniu towarzyszyło nam przesłanie: Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką! Z okazji tego dnia wykonaliśmy uśmiechnięta słoneczka z życzliwymi zwrotami skierowanymi do całej społeczności szkolnej.

Bądźmy dla wszystkich życzliwi, a będziemy szczęśliwi! Niech Dzień Życzliwości trwa przez cały rok.