Przejdź do treści

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości czczone co roku 11 listopada to ważne i piękne święto w naszym patriotycznym kalendarzu. W tym roku obchodziliśmy 103. rocznicę odzyskania przez Polaków niepodległego państwa. Tego dnia w 1918 roku Polska po 123 latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy.

W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia uczniowie naszej szkoły w ramach projektu Osiemnastka dla Niepodległej – do tych, co kochają Ojczyznę – na pamiątkę i dla zadumy” zorganizowali szereg działań upamiętniających tamten czas i przypominających, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze. O te wartości należy ciągle dbać i stale je pielęgnować.

Działania w ramach projektu „Osiemnastka dla Niepodległej”

Odśpiewanie hymnu państwowego