Przejdź do treści

Ognisko Patriotyczne

20 października 2023 r. społeczność „Osiemnastki” wraz z zaproszonymi gośćmi

z 89 Sosnowieckiej Drużyny Wielopoziomowej „Bieszczadzkie Anioły” w sposób szczególny uczciła jubileusz 125 – lecia naszej szkoły, ale również nadchodzącą 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 

Tematem spotkania było wspomnienie patriotycznej twórczości patrona naszej szkoły

w odniesieniu do reform i troski o kraj w epoce oświecenia.

Podczas ogniska śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, które nawoływały do walki, były zapisem losów Polaków na przestrzeni wieków i do dzisiaj stanowią istotną część dziedzictwa kulturalnego narodu i manifestację naszej tożsamości narodowej.

W trakcie spotkania nie zabrakło również gorącej herbaty i pieczonek przygotowanych przez nasze panie kucharki.

Uczniom i pracownikom szkoły serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas, harcerzom, że towarzyszyli nam w tak ważnym dla naszej społeczności szkolnej momencie.