Przejdź do treści

Ogólnopolski Konkurs dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”

Po wielu tygodniach przygotowań, 15 października bieżącego roku nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Zadaniem każdej ze szkół biorących udział w konkursie, było wykonanie na żywo, a cappella, Hymnu Polski oraz dwóch spośród ośmiu wymienionych w regulaminie pieśni patriotycznych.

Profesjonalne jury w składzie: prof. dr hab. Aleksanrdra Paszek-Trefon (Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach) oraz prof. dr hab. Wiesław Delimat (profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie) oceniało nie tylko poprawność wykonania repertuaru, ale również m.in.  kontakt zespołu z dyrygentem oraz interpretację.

Komisja szczególną uwagę zwróciła na wybrany przez nas utwór „Święta Miłości Kochanej Ojczyzny”, który wybraliśmy ze względu na autora tekstu, patrona naszej szkoły – Ignacego Krasickiego, który to utwór jak się okazało, należał do rzadziej wybieranych spośród dostępnego repertuaru.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w konkursie, zwłaszcza że udało nam się zaprezentować jako jednej z blisko setki placówek jeszcze przed decyzją organizatorów o wcześniejszym zakończeniu tegorocznej edycji konkursu ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną.

Teraz pozostaje jedynie oczekiwać na rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie laureatów, które nastąpi w  listopadzie.