Przejdź do treści

Ogródek warzywny dla początkujących

Zdrowe i smaczne warzywa ze szkolnego ogródka? To prostsze niż myślisz! Wystarczy kilka metrów kwadratowych na grządki, aby cieszyć się soczystymi pomidorami czy chrupiącą sałatą.

Pierwszaki oraz uczniowie ZSS nr 4 w ramach projektu inkluzyjnego „Akademia rozwoju i kreatywności” postanowili zaplanować ogródek warzywny dla początkujących i dobrać do niego warzywa łatwe w uprawie. Jeszcze w klasie przygotowaliśmy wstępny projekt ogródka. Wyznaczyliśmy powierzchnię grządek, pozostawiając pomiędzy nimi ścieżki, po których będziemy się poruszać. Przy użyciu narzędzi ogrodniczych przygotowaliśmy grunt. W ogródku warzywnym dla początkujących posadziliśmy rozsadę kolendry i pietruszki naciowej, z której liści możemy korzystać przez cały sezon, dyni, sałaty i selera.  Posadziliśmy także kilka krzaków pomidorów. Z nasion wysialiśmy do gruntu rzodkiewkę. Na odrębnym zagonie posadziliśmy poziomki. Wszystko podlaliśmy bardzo delikatnym, mocno rozproszonym strumieniem wody.

Liczymy na obfite plony!