Opowieść wigilijna

W świątecznym klimacie, czyli uczniowie klas IV – VI w Teatrze Zagłębia

„Opowieść wigilijna” w reżyserii Justyny Łagowskiej to sztuka, która miała premierę 13 grudnia 2019 r. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć przedstawienie tuż przed przerwą świąteczną.

To spektakl, który przemawia do widza, zarówno tego, który zna opowiadanie Dickensa z filmu, ale też z książki; który wie, jaki wydźwięk miało to opowiadanie w XIX wieku, ale i który pierwszy raz zetknie się z tym utworem. Powszechnie znany skąpiec Ebenezer Scrooge to jeden z możnych naszego świata, sknera i samolub, który na szczęście przejrzał na oczy. Stał się zdolny do miłości i pokochał ludzi.

Przedstawienie zaskakuje, skłania widza do refleksji i trafia do serca…

W jakie dzielnice zabrałby nas dzisiaj Duch Przyszłych Świąt Bożego Narodzenia? Pytanie może każdego sprowokować do przemyśleń i uwrażliwić na drugiego człowieka. Warstwa wizualna, piękne kostiumy, sporo ruchu i ciekawych układów choreograficznych zapewniły widzom spektaklu zarówno dawkę zabawy jak i nostalgii.

Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia uważamy za rozpoczęty!