Osiemnastka dla Niepodległej – do tych, co kochają Ojczyznę – na pamiątkę i dla zadumy”

Przed nami 103 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji wszyscy uczniowie naszej szkoły włączą się w realizację projektu „Osiemnastka dla Niepodległej” i będą świętować polski sukces nie tylko w wymiarze politycznym, ale przede wszystkim  w kontekście osiągnięć w dziedzinie literatury, muzyki, kultury, gospodarki.

Projekt będzie okazją do zaprezentowania sylwetek osób, które poprzez swoją działalność przyczyniły się do rozkwitu naszego państwa i promowania naszego wizerunku na świecie.

10 listopada o 11:11 wszyscy uczniowie odśpiewają hymn państwowy. Obchody uświetni koncert muzyki Fryderyka Chopina w NOSPR w Katowicach, w którym weźmie udział młodzież klas VI – VII.

Zwracamy się do wszystkich o godne uczczenie tego dnia i zachęcamy do wywieszania flag narodowych oraz uczestniczenie w uroczystościach miejskich.

Mamy szczęście żyć w czasach pokoju, nie zapominajmy jednak o naszej przeszłości i uczcijmy 11 listopada jako prawdziwe święto, wspólne, ważne, narodowe.