Przejdź do treści

Powitanie jesieni – Święto jabłka

Jesień bezsprzecznie kojarzy się z jabłkami. 22 września obchodziliśmy w naszej szkole „ Święto Jabłka”. Była to akcja prozdrowotna z celem głównym – zachęcanie uczniów do spożywania jabłek jako źródła witamin i kształtowanie nawyku zdrowego odżywiania.

Motyw jabłka towarzyszył nam przez cały dzień. Wychowawcy rozmawiali z uczniami na temat witamin i wartości odżywczych , które kryją w sobie nasze rodzime owoce. Była też okazja, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, by zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób.

Podczas zajęć uczniowie wykonali szereg zadań z jabłkiem w roli głównej: nadawali imiona, ważyli, opisywali wygląd zewnętrzny, obierali owoc na czas, mierzyli długość skórki, wreszcie przygotowali surówkę z jabłka i marchewki z ulubionymi dodatkami np. sokiem z cytryny, rodzynkami, czy orzechami laskowymi oraz wykonali owocową wycinankę.

Było dużo śmiechu, dobrej zabawy, pozytywnych emocji.

Oto uczniowie, którzy posiadali „Najcięższe jabłko z klasy”:

1a Pola Smolak – 431g

1b Dawid Wlazłowski – 400g

2a Laura Grzelec – 410g

3a Mikołaj Hangiel – 574g

3b Maksym Urgacz – 512g

Dziś już wszyscy uczniowie naszej szkoły wiedzą, że jabłka są zdrową smaczną przekąską i nie powinno go zabraknąć w codziennym jadłospisie.