Przejdź do treści

Przedstawienie „Dziady część II” w sosnowieckiej Muzie

Listopadowy miesiąc, mgliście tajemniczy, refleksyjnie melancholijny, nastrojowy

i nostalgiczny, który w swojej szarej codzienności ujawnia niezwykłości zwyczajnego życia, uczniowie klasy 7a rozpoczęli kulturalnie. 6 listopada wybrali się na przedstawienie pt. „Dziady”, przygotowane przez teatr „Cracovia”.

Spektakl w reżyserii Anny Kasprzyk to klasyczna inscenizacja cz. II Dziadów Adama Mickiewicza. Przedstawienie zostało przygotowane pod kątem lektury obowiązkowej, ukazującej niezwykły obrzęd, tajemniczy rytuał, w którym żywi nawiązują kontakt

z umarłymi… Świat realny przenika się i zespala z nadzmysłowym.

Muzyka o zabarwieniu etnicznym, gra świateł, ascetyczna scenografia i unoszący się zapach spalanego kadzidła, pozwoliły widzom na odbiór starego obrzędu litewskiego wszystkimi zmysłami.