Przejdź do treści

Przyrodnicze warsztaty terenowe

Czwartoklasiści w promieniach październikowego słońca wybrali się do lasu. Zajęcia w terenie urozmaiciły szkolną codzienność i pozwoliły pobyć na łonie natury, ale przede wszystkim pobudziły zmysły uczniów. Wiadomości zdobyte na takich zajęciach trwale zapadną w pamięć uczniów, gdyż poparte zostały ich własnymi obserwacjami i doświadczeniami.

Zajęcia prowadzone były metodami aktywizującymi grupę, przy dużym udziale zajęć ruchowych i wykorzystaniu naturalnego środowiska.

Zadania sprzyjały integracji zespołów klasowych, które mogły zaprezentować w leśnym obozowisku swoją kreatywnością, współdziałanie, życzliwość względem siebie i umiejętność poszanowanie przyrody.

Spacer po lesie z lupą i  lusterkiem, przygotowanie naturalnych saszetek zapachowych z mchu, igliwia i paproci, możliwość przytulenia się do drzew oraz wsłuchanie o czym szumią bohaterowie lasu to tylko niektóre atrakcje warsztatów ekologicznych.