Przejdź do treści

Śniadanie daje moc

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Zdrowego Śniadania – „Śniadanie daje moc” w naszej Szkole odbyły się zajęcia związane ze spożywaniem zdrowych posiłków. Dzień ten rozpoczął się od przypomnienia zasad zdrowego odżywiania, uświadomienia jak ważne jest dla naszego organizmu śniadanie. Wysłuchaliśmy wiersz J. Brzechwy pt. Na straganie. Przygotowaliśmy  klasowe hasła promujące zdrowe odżywianie.

Klasa I a

Chcesz być zdrowy jak ryba, jedz owoce i warzywa.

Klasa I b

Jedz warzywa i owoce, a dostaniesz swoje super moce.

Klasa II a

Warzywa i owoce zjadamy – super moce mamy.

Klasa III a

Nasze życie z owocami usłane jest różami, a gdy jemy warzywa, zdrowo czas nam upływa.

 

A na koniec wykonaliśmy pracę plastyczną

  1. „ Zupa jarzynowa”. O to efekty naszej pracy.

  

                                   Samorząd Uczniowski kl. I-III