Przejdź do treści

Sosnowiecka Osiemnasta świętuje swoje 125 – lecie!

W piątkowe popołudnie – 29 września – rozpoczął się Urodzinowy Piknik Rodzinny. Na terenach zielonych wokół szkoły miały miejsce liczne atrakcje podzielone na strefy:

STREFA WRAŻEŃ – została zawładnięta przez Bractwo Rycerskie z będzińskiego zamku, które zaprezentowało pokaz rycerski z udziałem publiczności, turniej w strzelaniu z łuku, rzucaniu włócznią i kolczugą, pokaz walki na miecze oraz warsztaty taneczne, a dokładnie naukę tańca średniowiecznego. Rycerze postarali się także o to, aby było głośno. Wystrzały

z broni czarnoprochowej rozpoczęły i zakończyły urodziny Jubilatki!

Tu także, w tej strefie, można było doświadczyć wirtualnej zabawy z okularami google VR.

A na parkingu szkolnym uczestniczyć w motomanii, czyli pokazie spektakularnych motorów

z możliwością przejażdżki.

STREFA ZABAW PODWÓRKOWYCH – oferowała grę w klasy, skaczące stopy, pojedynek na makarony, rzut do celu i strzały do bramki, speedball oraz przeciąganie liny.

STREFA SPORTU – zapewniła m.in. fitness z użyciem stepu, trening Nordic Walking, mecz absolwentów w piłkę siatkową oraz wyścig…. na skrzynkach.

STREFA ZABAWY – gwarantowała dawkę śmiechu na dmuchanej zjeżdżalni, kącik malucha z suchym basenem, klockami puzzle, bujanym konikiem oraz malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków, zmywalne tatuaże, malowanie na folii i balonowe czary – mary.

W tej strefie odbył się także Międzyklasowy Konkurs „Zwierzaki Cudaki z warzyw i owoców”. Efekty były zaskakujące!!

Strefa ta była również miejscemrodzinnego konkursu o tytuł „Najbardziej Zgranej Rodziny Osiemnastki” oraz zabawy plastycznej dla dzieci młodszych pod hasłem „Tworzymy pracę plastyczną z materiałów przyrodniczych”.

STREFA GASTRONOMII – dbała o gości, zapewniając zarówno słodkości jak i potrawy wytrawne. A grille pracowały tego popołudnia pełną parą! 😊

STREFA BEZPIECZEŃSTWA – gościła przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji

w Sosnowcu, którzy przekazali odwiedzającym informacje o profilaktyce bezpiecznych zachowań. Można było także poznać zasady tresury psów policyjnych i sposoby wykorzystania ich w pracy policji oraz zasady właściwego zachowania się podczas ataku psa.

Urodziny bez muzyki są niemożliwe. W strefie wrażeń, a dokładnie na scenie,zaprezentowali się muzycznie uczniowie klas 1 – 3 oraz 4 – 8. Tu też miały miejsce występy wokalistek: występującej pod pseudonimem Ciotka Donka oraz znanej uczniom nauczycielki muzyki – Pani Natalii Świtały.

Gospodyni urodzinowej imprezy – Pani dyrektor Agnieszka Kokot – nagrodziła zwycięzców Rodzinnego Konkursu o tytuł „Najbardziej Zgranej Rodziny Osiemnastki” oraz Międzyklasowego Konkursu „Zwierzaki Cudaki z warzyw i owoców” – dyplomami, medalami i nagrodami rzeczowymi.

Urodziny zakończyliśmy kolorowo… rozsypaniem proszków holly.

Dziękujemy gościom za przybycie i wspólną zabawę. Sądzimy, że wśród urodzinowych atrakcji każdy znalazł coś dla siebie i był to miły czas na plenerowych 125 urodzinach naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie tego wydarzenia

Pamiętajmy: JA+ TY = MY