Przejdź do treści

Spotkanie konsultacyjne i prototypowanie idei w Sali edukacyjnej sosnowieckiego Egzotarium.

22.03.2024 odbyło się wyście uczniów klasy V na spotkanie konsultacyjne i prototypowanie idei w Sali edukacyjnej sosnowieckiego Egzotarium. Organizatorem akcji jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Sosnowcu oraz Gmina Sosnowiec, którzy zapraszają uczniów sosnowieckich szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w II edycji konkursu „Zielone Innowacje dla Szkół”. Konkurs ma na celu zaktywizowanie młodzieży do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu, a także rozwijanie kreatywności i wspieranie zielonych innowacji.

Podczas spotkania uczniowie zapoznawali się w regulaminem projektu a następnie zostały wyświetlone i wskazane potencjalne działania jakie młodzież może zastosować na terenie szkoły zgodnie z myślą proekologiczną. Występowali przedstawiciele MPGO, urzędu miejskiego – doradca ekologiczny, objaśniający ideę projektu oraz omawiający wpływ zanieczyszczeń powietrza na ludzką egzystencję. Po spotkaniu trwały konsultacje z prelegentami a młodzież dostała „gadżety ekologiczne” promujące wspomnianą akcję. Na podsumowanie kilka zdjęć z wyjścia.