Przejdź do treści

SPOTKANIE Z POLICJANTEM SPOSOBEM NA BEZPIECZNE WAKACJE

13 czerwca sosnowieccy policjanci zawitali do naszej szkoły. Celem przedwakacyjnej wizyty mundurowych było przedstawienie uczniom klas I – III  szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa oraz rozwinięcie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw. Stróże prawa przypomnieli najmłodszym numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon. Podczas spotkania omówiono zasady bezpieczeństwa nad wodą, poruszania się po drogach oraz bezpieczne zachowania podczas kontaktu z psem oraz w czasie ataku przez to zwierzę. Ponadto przypomniano jakie zagrożenia mogą płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami i kogo należy powiadomić, gdy zostanie się skrzywdzonym przez osobę dorosłą. Wszystkie informacje były tylko kwestią, bowiem jak pokazały dzieci, ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża

Najważniejsze, by czas wakacji upłynął miło i bezpiecznie. Wszystkim serdecznie tego życzymy!!!