Przejdź do treści

Spotkanie z posłem RP Mateuszem Bochenkiem

 

27 września 2022 roku, na zaproszenie Pana Posła Mateusza Bochenka, uczniowie klasy  VIII b odwiedzili siedzibę Sejmu RP w Warszawie, a 17 kwietnia 2023 r. wzięli udział  w spotkaniu z Panem Posłem w Biurze Poselskim w Sosnowcu.

Celem spotkania było poszerzenie i promowanie wiedzy z zakresu samorządu i parlamentu oraz kształtowanie postaw świadomych obywateli odpowiedzialnych za sprawy nie tylko swojego miasta, ale również państwa.

W trakcie spotkania ósmoklasiści mieli możliwość zapoznania się z kwestiami dotyczącymi zadań samorządu oraz procesem stanowienia prawa i funkcjonowaniem władzy ustawodawczej.

Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, na które otrzymywali wyczerpującą odpowiedź.

Na zakończenie spotkania Pan Poseł podarował nam limitowane wydanie Konstytucji RP oraz drobne upominki.

Serdecznie dziękujemy Panu Posłowi za możliwość spotkania i rozmowy.