Przejdź do treści

Światowy Dzień Jabłka

Dnia 28 września obchodziliśmy w naszej szkole „Światowy Dzień Jabłka”. Była to akcja prozdrowotna, której celem było zachęcanie uczniów do spożywania jabłek jako źródła witamin oraz wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania.

Motyw jabłka towarzyszył nam przez cały dzień. Wychowawcy rozmawiali z uczniami na temat witamin i wartości odżywczych, które kryją w sobie nasze rodzime owoce. Była to też, okazja, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób.

Dzieci z klas I – III tego dnia przyszły do szkoły ubrane  w kolory jabłek: żółtym, zielonym i czerwonym. Wyglądały pięknie. W klasach miały miejsce zabawy z jabłkiem w roli głównej, np.: nadawanie jabłkom imion, ważenie, jedzenie jabłka bez użycia rąk, kto najszybciej zje jabłko, obieranie jabłka na czas, czy obieranie jabłka tak, by powstała najdłuższa skórka. Było przy tym dużo śmiechu, radości, pozytywnych emocji

W klasach wykonano prace plastyczne z jabłkiem w roli głównej.

Dzień zakończył się degustacją soku jabłkowego i krążków suszonych jabłek.

Dziś już wszyscy uczniowie naszej szkoły wiedzą, że jabłka są zdrową i smaczną przekąską, mają dobry wpływ na nasze zdrowie i dlatego w tym dniu każdy chętnie zjadł jabłko, którym został obdarowany.